Online Psikolog Sistemi Nedir?

Online Psikolog Sistemi Nedir
Online Psikolog Sistemi Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Online psikolog sistemi, psikologların hastalarına daha uygun ve erişilebilir hizmetler sunmalarına yardımcı olan yeni bir gelişmedir. Çevrimiçi terapi, psikologların hastalarla çevrimiçi bir biçimde çalışmasına izin vererek, onlara evlerinin rahatlığında terapi seanslarına erişme ve katılma fırsatı sunar. Hastalar ayrıca görüntülü sohbet ve internet aktarmalı sohbetler gibi çeşitli iletişim araçları aracılığıyla terapistleriyle iletişim kurabilme avantajına da sahiptir.  

Geleneksel yüz yüze terapi seansları tipik olarak terapist ve hasta arasındaki tartışmayı içerirken, online terapi çok daha açık ve işbirlikçi bir yaklaşıma izin verir. Bu, daha etkileşimli ve ilgi çekici bir terapi seansı sağlar ve bu, geleneksel yüz yüze terapi seanslarını çok meşgul veya uzun soluklu bulan hastalar için genellikle daha faydalıdır. 

Online Terapi Ne İşe Yarar? 

Çevrimiçi psikologlar genellikle çeşitli idari görevlerde onlara yardımcı olmak için bir asistan ekibiyle birlikte çalışır. Bu, hasta dosyalarının tutulması ve çevrimiçi terapi seanslarının kayıtlarının derlenmesi gibi şeyleri içerir. Bu nedenle, çevrimiçi psikologlar hastalarına evlerinden çıkmak zorunda kalmadan psikolog randevu ayarlamak ve kaliteli hizmetler sunmak için iyi donanımlıdır. Bu alanda hizmete ihtiyaç duyan birçok kişi bulunuyor. Psikolog desteğine ihtiyaç duyan kişiler bunun için Terappin sitesini ziyaret edebilir ve profesyonel hizmet alabilir. 

Online Terapinin Faydaları Nelerdir?

İnsanların yaşantısında her geçen gün Psikolojik destek ihtiyacı artmaktadır. Pandemi süreci ile birlikte online sisteme başvuran birçok alanda oldukça etkin ve başarılı çalışmalar yapılmaktadır.  Psikolojik terapi seansları artık online yöntemler ile çok daha önemli avantajlar sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte online olarak sürdürülen psikolojik terapiler yüz yüze yapılan seanslar kadar yüksek bir başarı düzeyine sahiptir. Geleneksel terapi faydaları ile aynı avantajlara sahip olan online terapiler sayesinde insanlar çok daha verimli seanslardan geçirebilmektedir. 

Online terapi seanslarının faydaları nelerdir diye araştırma yapan kişiler için en önemli avantajlardan bazıları şöyle sıralanmıştır;  

  • Online terapi ile z 
  • Online terapilere ev ve benzeri ortamlardan katılım sağlandığı için rahatlık avantajı bulunmaktadır, 
  • Terapiye online olarak evden katılabiliyor olmak danışanlarda önemli bir güven duygusu uyandırmaktadır, 
  • Online olarak düzenlenen terapiler gizlilik açısından önemli avantajlara sahiptir, 
  • Online terapi hizmeti sayesinde size y 
  • Seyahat ve benzeri nedenlerden dolayı seanslarınızın aksaması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır, 
  • Yüz yüze yapılan terapi seanslarının online terapiler ile birleştirilmesi sağlanmaktadır. Böylelikle yüz yüze Terapiye katılım sağlanamadığı zamanlarda ara vermek ve aksaklık yaşamak yerine online terapi desteği ile kesintisiz bir tedavi süreci uygulanmaktadır. 

 

Neden online terapi uygulamalarını tercih etmelisiniz 

Son yıllarda etkin bir şekilde tercih edilen online terapi sayesinde artık kesintisiz ve aksaklık yaşanmadan bir tedavi sürecine sahip olabilirsiniz. Yüz yüze terapilerden farklı olarak sabit bir klinik ortamına gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz ortamlardan internet aracılığıyla online terapi desteği alabilirsiniz. Danışanların ihtiyaçlarına bağlı olarak haftada bir ya da iki kez yapılabilen online terapiler sağladığı avantajlar sayesinde hızla gelişmeye ve daha sık tercih edilmeye başlamıştır. Sizlere sağladığı avantajlar sayesinde farklı tüm alanlarda ihtiyaç duyduğunuz terapi desteğini online olarak alabilme imkanı elde edebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Terappin.com faydalanabilirsiniz.  

Çevrimiçi Terapi Hizmetleri 

Çevrimiçi psikologlar, çevrimiçi olarak psikoterapi ve danışmanlık hizmetleri sunar. İnsanların sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için sohbet, video konferans gibi çeşitli iletişim yöntemleri kullanırlar. Çevrimiçi terapi, bir psikoloğu şahsen ziyaret etme zamanı veya fırsatı olmayan kişiler için yararlı olabilir. Ayrıca, bir ofis ortamında veya biriyle yüz yüze görüşürken bulabileceklerinden daha fazla mahremiyete ihtiyaç duyan kişiler için de iyi bir seçenek olabilir.  

Online psikolojik destek, internet üzerinden yapılan bir terapi türüdür. Hem hasta hem de terapist için uygun olduğu için tercih edilen bir formattır. Hastaların herhangi bir zamanda herhangi bir yerden terapi almalarına olanak tanır; bu, özellikle terapiye ihtiyacı olan ancak terapi seanslarına gitmeyi zor bulabilenler için yararlı olabilir. Terappin.com sitesini ziyaret ederek bu konuda hizmet alabilirsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Online Psikolog Sistemi Nedir?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sağlıklı.Org ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin