Kan Tahlili Fiyatları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kan Tahlili Fiyatları

Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve birçok hastalık konusunda şüphelerin değerlendirilmesi açısından kan tahlili önemli yer tutar. Ayrıca birçok hastalığın teşhisinde kullanılan tahlillerin birçoğu kan numunesi alınarak gerçekleştirilir. Önceden bazı tahliller her laboratuvarda yapılmaz iken günümüzde hemen hemen bütün tahliller yapılmaktadır.

Ancak kan numunesi alınarak farklı tahliller yapılmaktadır. Bunların bazıları farklı cihazlar kullanılarak yapılır. Ayrıca belli süreler bekletilerek çalışılan kan tahlilleri dolayısıyla kan tahlili fiyatlarına yansır. Bu konuda doğru bilgi laboratuvarı aramak ve yapılması gereken tahlillerin fiyatı konusunda bilgi almaktır.

Evde Kan Alma

Günümüzde birçok laboratuvar evde kan almak konusunda donanıma sahiptir. Bunun için uzman hemşireler görevlendirilerek hastalar evinden çıkmadan konforlu bir biçimde kan numuneleri alınarak test edilir. Hasta böylelikle hem hastane koşullarında kalmış olmaz, hem de evinde dinlenerek tetkiklerini yaptırmış olur.

Yaşlı hastalar yatağa bağımlı yaşayan hastalar açısından önemli hizmetlerden biridir. Telefonla arayarak randevu almak ve hangi tahlillerin yapılması gerektiğini bildirmek laboratuvar hizmeti almak için yeterlidir. Tahlil sonuçlarını hastalar online öğrenebildikleri gibi mail adreslerine gönderilerek aynı zamanda doktora da ulaştırarak önemli bir hizmette bulunmaktadır.

Evde Kan Alma Hizmetleri

Evde kan alma hizmeti yakın zamanda önemli hizmet sektörü olarak görev yapmaktadır. Bunun için özel olarak bulundurulan uzman hemşireler ve evde kan alma şartlarına uygun medikal malzemeler ile bu hizmet verilmektedir. Hastalar evde kan alma hizmeti sayesinde evlerinden çıkmamakta olumsuz hava koşullarına maruz kalmamakta veya yoğun iş temposu içinde çalışan kişiler açışından da oldukça önemlidir. Yatağa bağımlı veya yaşlı hastaların hastaneye gitmesinin külfetinden insanları kurtaran hizmetlerden biridir.

Hemogram Testi Nedir Neden Yapılır?

Hemogram testi genel anlamda kişinin sağlık durumunun belirlenmesi için yapılan kan testlerinden biridir. Hemogram testi hekime hasta hakkında çok geniş, ayrıntılı bilgi verir. Hemogram ile annemi, enfeksiyon hastalığı olup olmadığı, inflamasyon, kanama olup olmadığı veya kanser gibi önemli hastalıkların teşhisinde veya var olan hastalığın seyrini izlemek açısından yapılan önemli testlerden biridir.

Hemogram testi çok kısa sürede aç veya tok karnına yapılabilen koldaki damardan kan tüplerine kan alınarak yapılır. Yeni doğan bebeklerde topuktan kan örneği alınarak hemogram testi yapılır. Bunun için özel bir hazırlığa gerek yoktur. Hastanın herhangi bir ilaç kullanması durumunda olumsuz etkilemez. Ancak yine de bu konuda doktorun bilgilendirilmesi yerinde olur. Damardan alınan kan örnekleri laboratuvarda incelenerek değerlendirilir.

Hemogram kan testinde tam kan sayımı yani kanda dolaşan hücrelerin değerlendirildiği test, kan, plazma, beyaz kan hücreleri, kırmızı kan hücreleri, trombositler incelenir. Hemogram tahlili kişilerin kan örneğin de ki hücrelerin sayımları da dâhil olmak üzere bu ölçümleri yapan otomatik laboratuvar cihazları kullanılarak yapılır.

Hemogram tahlili yalnızca hücrenin sayısı hakkında bilgi değil aynı zamanda var olan hücrelerin fiziksel özellikleri hakkında da bilgi verir. Hemogram tahlili ile beyaz ve kırmızı kan hücreleri ayrı ayrı değerlendirilir ayrıca trombositler de bakılır.

Kan Tahlili Fiyatları

Kan tahlili yapılarak birçok hastalık incelenebilir. Kan tahlili fiyatları yılda bir veya iki kez güncellenir. Laboratuvarlar arasında maliyet açısından fazla fark bulunmaz. Yapılacak tahlile göre fiyatlar sınıflandırılmıştır. Çok düşük maliyetli hemogram testi fiyatı olduğu gibi ayrıntılı incelenmesi gereken testlerde fiyatlar farklılık gösterir. Bu konuda en doğru bilgiyi doktorunuzdan aldığınız tahlil bilgi kâğıdı ile laboratuvarı arayarak bu konuda bilgi almaktır.

Ayrıca kan tahlili fiyatları ve tetkik ücretleri bazı laboratuvarlarda anlaşmalı kurumlara bağlı olarak katılım payı ödeyerek veya laboratuvarın hastanın bağlı bulunduğu kurumla anlaşması olması durumunda ücretli veya ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Tahlillerin fiyat listesine ulaşmak için en doğru yöntem laboratuvarı arayarak bu konuda bilgi almaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kan Tahlili Fiyatları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sağlıklı Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!