Op. Dr. Ekrem Keskin – Göğüs Büyütme Yöntemleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her hastada estetik işlemlere ihtiyaç duyulur ve özellikle bayanlarda bu aşamada meme büyütme işlemleri en sık tercih edilen estetik işlemler arasında yer alır. Bu işlem ile bayanların genel görünümlerinde önemli bir husus olan göğüs kısmında estetik bir görünüm kazandırılmış olur. Bu işlemler için birden fazla yöntem kullanılır.

Meme Büyütme Estetiği

Estetik açıdan bayanların görünümlerinde ön plana çıkan meme büyütme yöntemi sayesinde bayanlarda memelerde ortaya çıkan sarkma sorunları da giderilmiş olur. Siz de bu yöntemlerden yararlanmak için estetik merkezlerini tercih edebilirsiniz. Kullanılan yöntemler ile uzun süreli olarak meme yapısının bozulmadan kalması mümkündür.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Hastalık nedenleri başta olmak üzere emzirme ya da yaşlanmaya bağlı olarak meme hacminde azalmalar meydana gelebilir. Yine bazı hastalarda genetik kökenli nedenlerden dolayı meme büyütme işlemlerine ihtiyaç duyulur. Söz konusu işlemlerin yerine getirilmesi ile birlikte hastaların genel görünümünde istenilen detaylar sağlanabilir. Meme yapısı oturmuş ve yaşı 18 üzerinde olan her hastaya bu yöntem gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Birden fazla yöntem bulunur. Bu yöntemlerin başında silikon ve implant yöntemi başta gelir. Aynı zamanda hastalarda yağ enjeksiyonu yapılarak da memelerin istenilen hacim seviyesine ulaştırılması mümkündür. Ülkemizde hizmet veren çeşitli sağlık kuruluşlarında hastalara özel bu yöntemlerden herhangi birisi tercih edilerek hizmet verilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Bayanlarda göğüs ile ilgili estetik işlemlerden bir diğeri olan meme küçültme işlemi aynı zamanda erkeklerde de talep edilen bir estetik yöntemdir. Erkeklerde hastalık ya da ilaç kullanımına bağlı olarak memelerin hacminde anormal artış meydana gelebilir. Bu artışın nedenleri arasında ilaç kullanımı dışında genetik nedenlerden dolayı da sorunlar ortaya çıkabilir.

Söz konusu sorunların giderilmesi için sağlık merkezlerini ziyaret ederek meme küçültme işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Küçültme işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında hazırlık detaylarını bilmek gerekir. Öncelikle kişinin bu operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaç kullanmaması gerekir. Yine iyileşme sürelerini uzattığından dolayı sigara kullanımı da kesilmelidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastaların meme küçültme işlemlerinden sonra dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Yatış pozisyonu doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Yine hastalarda küçültme işlemlerinden sonra memelerin şekil alması için korse kullanımı tavsiye edilir. Korse kullanılarak hastaların genel görünümleri düzeltilmiş olur.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Bayanların zamanla sarkmaya başlayan meme yapılarını düzeltmek için meme dikleştirme işlemlerine ihtiyaç duyulur. Bu işlemlerin yerine getirilmesi aşamasında hizmet veren estetik merkezlerinde bayanların talepleri doğrultusunda göğüslerin daha dik bir konuma getirilmesi sağlanır.

Söz konusu meme dikleştirme işlemlerinin ilk aşamasında meme ucunun nereye yerleştirileceğine karar verilir. Sonrasında ise dikleştirme işlemlerinin yerine getirilmesi için meme hacminde oynamalara yapılır. Öncelikle bu işlemler için hastaların meme yapısı ufak ise dolgu yapılır.

Eğer meme yapısı büyük ise bu durumda hastalarda meme yapısının hacminin azaltılması uygulanır. Aynı zamanda meme yapısı içerisinde bulunan fazla dokuların alınması ve sıkılaştırma yapılarak da işlemler yerine getirilmiş olur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

İsteyen her hasta dikleştirme işlemlerinden yararlanabilir. Fakat özellikle doğum yapan ya da emzirme yapan hastalarda dikleştirme işlemlerinin önemi büyüktür. Zamanla meme yapısı bozulan ya da hızlı kilo verdiği için sarkık bir meme yapısı ortaya çıkan hastalarda bu yöntemlerin önemi daha fazladır.

Bayanların kendini iyi hissedebilmeleri için de yine meme yapısı büyük bir önem taşır. Meme dikleştirme hizmetleri bu nedenlerden dolayı bayanlarda talep edilen yöntemler arasında yer alır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Op. Dr. Ekrem Keskin – Göğüs Büyütme Yöntemleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sağlıklı Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!