Saç Ekimi Fiyatları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi özellikle saçların yıpranmış ya da genetik ve çevresel faktörler nedeni ile dökülmüş olan kişilerin vücutlarının başka kısmında bulunan saçların transferine verilen isimdir. Saç ekimi için nakil yapılacak kıl kökleri vücudun herhangi bir bölgesinde olabilir. Örneğin; Genital bölgeden ya da göğüslerden kıl kökü transferi ile saç nakli gerçekleştirilebilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi için genellikle ense kısmından seçilen kıl kökleri tercih edilmektedir. Birçok insan kolay bir uygulaması olduğundan saç ekimini tercih etmektedir. Birçok faklı değişkenden dolayı saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Saç Ekimi

Saç ekimi normalde kısa süren ve basit olarak ifade edilen bir operasyondur. Mikro cerrahi yöntemlerin tercih edildiği bu operasyonlarda saç ekimi için genellikle vücudun herhangi bir bölgesindeki saçların nakledilmesi görülebilmektedir. Bu nedenle de saç ekiminde ense kökü, göğüs ya da genital bölge gibi kısımlar için saç nakli uygulanmaktadır. İnsanların sağlıklı bir saç görünüme sahip olması için tercih edilen saç ekimi sayesinde daha gür ve canlı bir saç görünümü elde edilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi aşamasında genellikle iki yöntem kullanılmaktadır. Birinci yöntemde saç alınacak kısım derisi ile birlikte alınarak saç açıklığı olan kısma taşınmaktadır. Bu yöntemde aynı anda çok sayıda saçın transfer edilmesi mümkündür. Tek operasyonda 5000 kadar saç teli taşındığından dolayı tercih edilmektedir. İkinci yöntemde daha küçük alanda saç kökleri alınmaktadır. Bu ikinci yöntemde her bir saç nakli operasyonunda yaklaşık iki ya da üç tane saç kökü transfer edilmektedir. Bu operasyon yaklaşık olarak 3 ya da 4 gün sürmektedir. Farklı yöntemlerde dolayı saç ekimi fiyatları değişebilmektedir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi genellikle ense kökünden saç köklerinin transferi ile gerçekleştirilmekte olup, ilerleyen yaşlarda saçlarında dökülmeler meydana gelen kişilere uygulanmaktadır. Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte genellikle 20 yaş ve üstü erkek tipi saç dökülmesi olan kişilere uygulanmaktadır. 30 ve 40 yaş üstü kişilerde de genellikle saç açıklığı arttığı için saç ekimi uygulanmaktadır. Saç ekimi sonrasında saçlar daha gür, daha canlı görünebilmektedir. Zamanla erkeklik hormonu etkileri ile saç ekimi ihtiyacı artmaktadır. Birçok insan saç ekimi ihtiyacı nedeniyle saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ekimi öncesinde saç dökülmesinin nedenleri ortaya konularak kişinin saç ekimine uygunluğuna bakılır. Sonrasında ise saç köklerinin nereden alınıp nereye ekileceğine karar verilir. Lokal anestezinin de uygulandığı saç ekiminde öncelikle greft denilen saç kökleri toplanır. Toplanan saç köklerinin uygun saç kanallarına ekilmesi için saç kanalları hazırlanır. Saç kanalları hazırlandıktan sonra dikim aşamasına geçilebilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesi saç tipine bakmak gerekir. Saç kalınlığı ve saç özelliklerine bakarak ne tür saç tipi olduğuna karar verilir. Bu aşamada yine kişinin kan tahlili yapılarak gerekli sonuçlar elde edilmektedir.  Kan testi sayesinde kişinin geçirdiği ve saç nakline engel olabilecek ya da kan yolu ile bulaşabilecek hastalıkların olup olmadığına bakılır. Bu aşamalardan sonra kişinin saç ekimine geçilmektedir. Fiyat olarak saç ekimi fiyatları seçilen yönteme göre değişebilir.

Saç Ekimi sonrası

Saç ekimi sonrası saç ektiren kişilerin 1 ay boyunca zor aktivitelerden uzak durması tavsiye edilir. Güneşli havalarda dışarı çıkmak da 1 hafta boyunca ertelenmelidir. Eğer illa dışarı çıkılacaksa bir şapka yardımı ile dışarı çıkmak mümkündür. Bunun yanında saç ekimi yapılan yerin havalandırılması da fayda sağlayacaktır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları denilince belirli bir fiyat söyleyebilmek mümkün değildir. Bunun yanında saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü, saç ekiminde ekilecek saç kökü miktarı ve seans sayısı gibi değişkenler fiyatları etkilemektedir. Bunun yanında farklı saç ekim merkezleri farklı fiyatlar ifade edebilir.

https://www.smilehairclinic.com/ <– hakkında bilgi için hemen tıklayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Saç Ekimi Fiyatları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sağlıklı Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!