1. Haberler
  2. Sağlık Haberleri
  3. Yutulabilir Mide Balonu

Yutulabilir Mide Balonu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yutulabilir Mide Balonu

Mide balonu su ile yutulup, röntgen yardımı ile midede konumlandırılıyor. Mideye ulaştığında özel steril su ile şişirilir. Şişirilen balon, daha erken doyma hissi verir ve böylece gıda alımını azaltmaya yardımcı olarak kilo kaybına yardımcı olur. 4 aylık bir sürenin ardından balon endoskopik işleme gerek kalmadan otomatik olarak söner ve doğal atılımla vücuttan dışarı atılır.

Yutulabilir Mide Balonu

Dolayısıyla bu işlem kilo verme söz konusu olduğunda tamamen güvenlidir. Elipse Balon, 20 dakikalık kısa bir sürede yutulur. Balonun yerleştirilmesi ve çıkarılması için ameliyat, endoskopi ya da anestezi gerektirmez. Yutulabilir mide balonu elipse balonu olarak da adlandırılabilir.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu fiyatları yapılan işlem kapsamına göre çeşitlilik gösterir. Çünkü kullanılan balon tipi ve uygulanan yöntem tedavinin şeklini ve fiyatını belirler. Yutulabilir balon elipse olarak da adlandırılır. Elipse Balon, takılması veya çıkarılması için herhangi bir endoskopi veya ameliyat gerektirmeyen yutulabilir mide balonudur.

Elipse Balon, aşırı kilolu ve obez bireylerin 4 ay içinde ortalama 15 kilo vermelerine yardımcı olur. 2 çeşit mide balonu vardır. Kapsül balon olan elipse balon yerleştirme için sadece yaklaşık 20 dakikaya ihtiyaç duyar. En iyi yanı, 4 ay sonra doğal olarak dışarı çıktığı için çıkarılmasına gerek olmamasıdır. Diğer mide balonu türü endoskopik balondur. Endoskop kullanılarak yerleştirilen ve 6-12 ay sonra endoskop kullanılarak çıkartılan bir balon türüdür.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu uygulamalarından birisi olan elipse balon yutulabilir bir işleme tabi tutulur. Balon, altı ay ile 1 yıl arasında kullanılabilir. Midenin mide sıvıları balon duvarını zayıflatabileceğinden daha uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Hastanın balona toleransı iyiyse ve mide yaralanması yoksa mevcut balonun çıkarılmasından sonra yenisi yerleştirilebilir. Elipse balon işlemi kilo verme amaçlı, invazif olmayan bir prosedürdür. Kilo vermek için cerrahi işlem yaptırmak istemeyen orta derecede kilolu hastalar için mevcut olan programlardan biridir.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu fiyatları bu işlemi yaptıranlara en çok sorulan sorulardan biridir. Ancak bunun için bir uzmandan bilgi almanız çok daha doğru bir seçenek olacaktır. Çünkü bu durum kişiden kişiye ya da işlemi yapan doktora hatta sağlık kuruluşuna göre farklılık gösterir. Tedavi sonrası uygulanacak olan bakımlar bile bu sürece dâhil edilebilir. Ayrıca mide balonu işlemi yaptıranlar ve bu sayede kilo veren hastaların çoğu yediklerinin yanı sıra günlük yaşam tarzlarına son derece önem verir. Eğer bu işlemi yaptırmak istiyorsanız sıkı bir disipline hazır olmanız gerekmektedir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu fiyatları kadar hastalar bu işlemi yaptıranların yorumlarını da merak etmektedir. Çünkü herkes başarılı olacağı bir yöntemi denemek ister. Bu nedenle de bu konuda oldukça hassas davranır. Ancak bilinmesi gereken en önemli durumlardan biri ise mide balonu operasyonuna sağlığınızın elverişli olup olmadığıdır. Bunu ise ancak uzman bir profesyonel doktor belirleyebilir. Forumlardaki yorumlar elbette deneyim açısından oldukça önemlidir. Ancak bir profesyonelin değerIendirmesi çok daha önemlidir.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları tedavinin aşamaları boyunca doktorunuzun uygulayacağı sisteme bağlıdır. Bunun için hangi tip mide balonunu tercih edeceğiniz ve doktorunuzun hangisini daha uygun bulacağı son derece önemlidir. Nitekim diyet ve egzersiz programlarının balon tedavisinin eklenmesi kilo kaybının daha fazla olduğunu kanıtlamıştır. Doktorunuz tedaviye uygun olup olmadığınızdan emin olmak için kapsamlı bir tıbbi değerlendirme gerçekleştirecektir. Bunun sonucunda ise en uygun tedavi belirlenecektir.

https://www.drfirat.com/yutulabilir-mide-balonu/ <- hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yutulabilir Mide Balonu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sağlıklı Yaşam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!